4 Aralık 2010 Cumartesi

ipatinga tarih yazıyor

sevgili ipatinga sever dünya insanları, ipatinga'da sonunda beklediğiniz gelişmeler gerçekleşti. dün büyük (şef) paşa hazretlerinin katılımıyla, Büyük İpatinga Üniversitesi Büyük Şef kampüsü Kaplanlar Binası'nda İDK (ipatinga dil kurumu) ve İTK (ipatinga tarih kurumu) dev bir şölenle açıldı. açılışta bir konuşma yapan büyük şef: '' kaplanlar gibi bir milletin tarihini ve dilini bilmesi kadar önemli bir şey yoktur. İTK ve İDK'nın çalışmaları tüm dünyaya ipatinga'nın ne kadar kaplan bir millet olduğunu gösterecektir.'' dedi ve ekledi '' geçmişini bilmeyen bir futbol takımı, korkak oynamaya mahkumdur.''

Törenin devamında sahneye öncelikle, İDK'nın yeni kelimelerinden birkaçını tanıtmak üzere eski bir edebiyatçı olan, İpatinga SK'nın yıldız futbolcularından berk denkel çıktı. tanıtıma başlamadan önce kısa bir konuşma yapan denkel '' bu yeni kelimeler zaten oldukça zengin olan ipatinga dilini ve edebiyatını daha da zenginleştirecektir, yeni kitabım '' derlemeden sevişenler'de '' bu kelimelerin çoğundan faydalanacağım ve bu sayede kitabım daha da muhteşem olacak '' dedi.

denkel'in tanıttığı kelimelerden bazıları:

götelek: götünü kullanamayan. kabız.
amko: hayatını kadın cinsel organını kovalamaya adamış dişi ya da erkek.
sikko: hayatını erkek cinsel organını kovalamaya adamış dişi ya da erkek.
puştik: küçük puşt.
kankort: tek motorlu kaplan tipi uçak.

konuşmasının sonunda alkışlar eşliğinde ve omuzlarda sahneden inen berk denkel İSK sıralarında yerini aldı ve muhteşem bir konser başladı.

sahneye yeni nesil popçulardan gençlerin sevdiği bir isim olan Elvis Presley çıktı. milyonlarca ışık yılı uzaklıkta bulunan ipatingasiker gezegeninden en ufak bir masraftan kaçınılmadan getirilen elvis, '' ipatinga'lılara şarkı söyleyebilmek en büyük onurdur '' dedi, ve hareketli parçalarıyla ipatinga'lı gençleri coşturmasını bildi.

Törenin kapanış konuşmasını BİÜ rektörü İpatinga Yeşilbeyazkaplanoğlu yaptı. konuşmasında tarih ve dil bilincinin öneminin altını çizen Yeşilbeyazkaplanoğlu, bu iki kurumun açılmasıyla artık ipatinga'nın dünya imparatorluğu hayallerini gerçekleştirebilmesinin ve tüm dünyayı sikertmesinin çok daha kolay olduğunu söyledi ve ekledi: '' dünyada dört tür ipatinga'lı vardır: anglosakson ipatinga'lılar, romalı ipatinga'lılar, ipatinga'lı ipatinga'lılar,... 4.sünü unuttum :/'' konuşmasını bu kafa karıştırıcı sözlerle bitiren Yeşilbeyazkaplanoğlu, ipatinga'lıların ne kadar büyük filozoflar olduğunu dosta düşmana göstererek gövde gösterisi yaptı.

tören büyük şef tarafından öldürülen hain ajan küçük şef'in sözde mezarının taşlanması ve birkaç lümpenin gökkaplana kurban edilmesiyle son buldu.

İPATİNGA HABER MERKEZİ
4 ARALIK 2010 İPATİNGA


3 yorum:

Adsız dedi ki...

çok eğlendim :)

berkinho dedi ki...

LAN ADSIZ SEN KİMİNLE EĞLENDİĞİNİ SANIYOSUN AMINA KODUMUN ÇOCUĞU?

Adsız dedi ki...

ohaaaaaaaaaaaa