26 Mayıs 2010 Çarşamba

ipatinga - kur(t)uluş

sevgili ipatingaperver ipatingaskblog okuyucuları, sözlerime bu muhteşem kuruluş hikayesini sizlerle bu kadar geç paylaştığım için özür dileyerek başlamak istiyorum.

bildiğiniz üzere içinde bulunduğumuz ayın 4. gününde şanlı takımımız ipatinga s.k., kuruluşunun 1. yılını kutladı. biz kurucular berk, murat, mesut, taylan ve mahmut olarak bu şanlı takımı kurduğumuz gün böyle güzel günlerin yakın olduğunu biliyorduk. ha keza 1. yıldönümümüzün gelmesi de çok uzun sürmedi.

aslına bakarsanız ipatinga'nın hikayesi bir futbol takımımının kuruluş hikayesinden çok, futbol aşkının daha doğrusu kalplerinde futbol aşkı taşıyan 5 gencin mücadelesinin ve bu gençlerin kahramanlıklarının hikayesidir.

şimdi sizleri biraz geçmişe götürmem gerekiyor. bundan bir yıl öncesine yani 2009 yılına:

serin bir nisan sabahıydı. ben ve yakın dostlarım yine futbol oynamak için toplanmıştık. ancak bildiğiniz üzere o günlerde türkiye'de futbol hukukçular için serbest değildi ve biz mühendis kisvesi altında t cetveli, top sakal, kemik çerçeveli gözlük üçlemesiyle futbol oynamak oynamak zorundaydık. eh futbol bize yasak olduğundan gerekli malzemeleri bulmak da hiç kolay olmadı, ilk topumuz şişirilmiş ve zımparalanmış at taşağıydı sevgili ipatingaperverler. formalarımız yeni yüzülmüş keçi derisinden kramponlarımız eşek kılındandı. futbol oynadığımız saha ise cam kırıklarıyla doluydu ve biz sahaya kamyonet kasalarına saklanarak gidiyorduk :/. bu hal şeraitte dahi biz ipatinga ve futbol aşıkları olarak içimizdeki tutkuyu asla kaybetmedik. gizli gizli büyüttük ipatinga'mızı. bir yere kadar 2009 yılının serin bir nisan sabahında, camlı sahada yaptığımız bir sabah idmanından dönerken at taşağından topumuzu bakım sırası onda olduğu için berk'e verdik. tam vedalaşırken berk bir an duraksadı ve '' beyler artık saklandığımız yetmedi mi? futbol oynamak herkes kadar bizim de hakkımız değil mi? ben bugün bu topu şişirmiyorum ve zımparalamıyorum en kısa zamanda gidip kendimize kames marka gerçek bir top alıyoruz ve bu zulüme bir dur diyoruz arkadaşlar '' dedi. bu sözlerin üstüne o gün idmanın ardından yoğun bir toplantı trafiğine başladık. berk haklıydı, hepimizin aklından geçenleri dile getirmişti. hukukçuyduk, buradaydık ve insanların buna alışması lazımdı. futbol oynamak bizim de hakkımızdı. o gece yaptığımız ilk toplantıda çok fazla içtik ve hiç bir sonuç çıkmadı. bu toplantıyı sarhoş olup rakı masasında sızdığımız birkaç lakayıt görüşme daha takip etti. fakat en sonunda 3 mayıs 2009 gecesi murat'ın '' beyler!!1!! biraz ciddiyet '' uyarısıyla kendimize geldik ve o gece daha az içip bu güzel takımı kurmak için kollarımızı sıvadık. o gece alınan ciddi kararlar neticesinde takımımızın adı: ipatinga spor kulübü, renkleri mavi-yeşil-kırmızı-beyaz oldu. ertesi sabah, üstümüzde o gece bir gazla nasıl olduğunu anlamadan diktiğimiz rengarenk formalarla tff'nin istinye binasının kulüp lisans kurulu'nun kapısına dayandık. orada taleplerimizi ve şikayetlerimizi efendi efendi yetkili isimlerle paylaştık. sağolsun bize çok yardımcı oldular. oradan çıktığımız zaman artık bir isme ve birden fazla renge maliktik ve artık hukukçu olmayan takımları yenmeye hazırdık. biz ipatinga'yı seven 5 genç en zor zamanda dahi bu sevdamızdan vazgeçmedik. şimdi bu görev yetişen yeni ipatinga nesline düşüyor. biz bu bayrağı tam bir yıldır taşıyoruz. daha uzun yıllar taşımaya da hazırız ancak onlarda hazır olsunlar çünkü bizler sigara içen insanlarız ve çok kolay yoruluyoruz.

HERKESİN GEÇMİŞ 4 MAYIS DÜNYA İPATİNGA'LILIK GÜNÜ KUTLU OLSUN.sarhoş olduğumuz toplantılardan biri :/zorlu camlı saha yolculuklarından biricam saha neşemizden hiçbir şey eksiltemediişte birinci yıl coşkusu =))))))

Hiç yorum yok: