21 Ocak 2010 Perşembe

ejderha nefesi

ejderha altı üstü nefes alır. bizim gibi. biz onu ateş püskürtüyor sanırız. tıpkı onu hayal ürünü sanmamız gibi. gerçektir ejderhalar. bizim gibi.

kadim dili konuşurlar. insanların çoktan unuttuğu ilk dili. en güçlü büyüleri bilirler insanların çoktan unuttuğu büyüleri.

ayaklarının altında dev hazineler koruduğunu sanırız ama, korudukları yalnızca yumurtalarının içinde uyuyan yavrularıdır. o yumurtalara açgözlülükle saldırırız. ejderha insanı dost bildiğinden üzüntüsünden hıçkırarak ağlar , dostunun tavrından dolayı. etrafa ateş püskürtür. biz üstümüze saldırıyor sanır ona da saldırırız. halbuki o nefes almaktadır yine, daha fazlası değil. biz onu ateş püskürtüyor sanırız.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Ayrıca onlar ki ilk ateş bükücülerdir. İnsanlara ateş bükmeyi onlar öğretmişlerdir. Hatta yüce kendileri çaresizlik içinde oradan oraya savrulan bedbaht son hava bükücümüz,avatarımız, tek ve karşı gelinemez Eng'e bilgece yaptıkları 'DRAGON DANCE' ile yol göstermişler, bilgeliklerine bilgelik, cana can katmışlardır. Onlar yücedir ve bize nefret olmadan da ateş bükülebileceğini alçakgönüllülükle göstermişlerdir. Bu bilgiler uzun uzun zaman önce ortaya çıkarılan yüce 'Dragahit' yazıtlarından alınmıştır ve tartışılamazdır. Onlar bilgedir ve bize her zaman yol gösterirler. Ki onlar Merlin'e de yol göstermişlerdir. İnsan aklının bu bilgelerden kuşku duyması kabul edilemez bir küstahlıktır. Çünkü onlar bize hep yol göstermişlerdir. Ateşle kalın.