7 Kasım 2009 Cumartesi

demirdöven

bilgi hukukta, 6 kasım 2009 tarihli medeni hukuk sınavında aşağıda ki soruyu soran yaratıcı ve gündemi takip eden hocam doç. dr. murat inceoğlu'nu ayakta alkışlıyorum.

son maçta kendi taraftarının kendisine küfretmesine çok kızan beşiktaş kulübü başkanı yıldırım demirdöven, bir basın açıklaması ile başkanlıktan istifa ettiğini ve ayrıca taraftara “ibret” olsun diye kulüpten olan 50 milyon tl tutarındaki alacağını da ibra ettiğini (alacak hakkından vazgeçtiğini) açıklar. son olarak da futbolculara şampiyon olmaları şartıyla ödenmek üzere 500 bin tl prim vaad eder. ancak gazetede çıkan “korktu kaçtı” şeklindeki haberlere iyice sinirlenen demirdöven, beşiktaş kulübünün geçen sene kazandığı iki kupayı kulübün müzesinden alarak ünlü rus milyarderi salakova’a kupaların kendisine ait olduğunu söyleyerek satar ve teslim eder. futboldan anlamayan ve türkiye’de şampiyonluk kupalarının başkanlara verildiğini düşünen salakov da bu kupaları taraftarı olduğu cska moskova takımına, müzesinde saklaması için 1 yıllığına ödünç verir.
bu durumu kaldıramayan fanatik beşiktaşlı iş kadını başak başoğlu, demirdöven için olabilecek en kötü anı bekler ve tam bu anda demirdöven şirketler gurubuyla olan tüm sözleşmeleini feshettiğini açıklar. başoğlu şaptığı bu işlemi sözkonusu sözleşmelerde yer alan, “sözleşmenin tarafları bu sözleşmeyi diledikleri zaman feshetmek yetkisine sahiptir” hükmüne dayandırır.

Hiç yorum yok: