19 Mayıs 2009 Salı

21 mayıs 2009 ipatinga sk-last ottoman maçı

ipatinga'mız 21 mayıs perşembe günü saat 17.30 da yenikapı arena'da last ottoman'la yarı finale yükselme mücadelesinde karşılaşacaktır.

maç yine ifcofc'de olacaktır.

saygılarımla

ipatinga sk kaptanı mahmut can isal.


evet sevgili ipatinga dostları, söz verdim ve sözümü tutuyorum, işte maç yazısı:

çeyrek final maçında last ottoman takımıyla karşılaşacak olan ipatinga'mız maçtan önce toplanmış, galibiyet yeminleri edilmiş, taraftara söz verilmişti. maç otobüsüne ulaşmaya çalışan kaptanın yolu kesilmiş ancak o yine de takımına ulaşmayı başarmıştı. maça kısa bir süre kala yenikapı arena'ya ulaştık. yenikapı arena'da ki inanılmaz sıcak takımımızı bunaltsa dahi sahaya çıkmaya ve kazanmaya hazırdık. hem hakemi, hem sıcağı, hem rakibi yenecektik.

maçtan önce son konuşmalarımızı yaptık ve artık maça hazırdık. işbirlikçi federasyon'un hakeminin çaldığı düdükle maç başladı. maça rakibimiz hızlı başlamıştı ve fizik olarak iyi durumdaydılar, ancak teknik olarak onlara karşı üstünlüğümüz su götürmez bir gerçekti. maçın hemen başlarında 3-0 geriye düşmüş olsak bile, mücadeleden asla vazgeçmedik. devreye doğru oyuna dengeyi getirdik ve 8-7 de ilk kez öne geçtik. bu dakikadan sonra üstünlüğü rakibimize vermeden maç sonuna kadar sürdürdük ve maçı 12-10 kazandık.


ömer faruk ertekin:

maçın başında henüz sakatlığının etkileri tam olarak geçmediğinden biraz zorlandı, ancak ikinci yarıdan itibaren rakip forvetlerin korkulu rüyası oldu. kalede her zaman olduğu gibi güven verdi. maç puanı 5.


okan kayabaşoğlu:

savunmanın göbeğinde yine çok iyi oynadı. ileriye ara ara verdiği desteklerle takıma hücum zenginliği kazandırdı. gol atamadı ama iki asist yaptı. çıkana kadar gecenin iyilerindendi. maç puanı 5.


murat mustafa yüksel:

yine sağ kanadın tek hakimiydi. ne rakiplere geçit verdi, ne de kendisini durdurmalarına izin. attığı muhteşem gol takımını maçta ilk kez öne geçiren gol oldu. kaptanlığın yükünü omuzlarında taşımasını bildi. maç puanı 5.


taylan önemci:

sol kanadın sarı fırtınası yine mükemmel oynadı. attığı iki golün yanı sıra iki de asist yaptı. savunmada rakiplere zor anlar yaşattı. oyundan çıkana kadar çok iyiydi. maç puanı 5.


faruk daşkaya:

bu maçta orta sahaya yönelik oynadı ve geride olduğumuz bölümde takımın orta saha direncini kaybetmemesini sağladı. ileriye taşıdığı toplar, ve hızıyla rakibi dağıttı. 3 golünün yanında 4 te asist yaptı. maç puanı 5.


alperen ülker:

yine mükemmeldi. 6 gol atıp 2 asist yaptı. hücumu sürükleyen isim oldu. rakibin fizikli savunmacılarına çok zor anlar yaşattı. galibiyetin kilit ismi oldu. ilerleyen yıllarda da takımın vazgeçilmezi olacağını herkese gösterdi. maç puanı 5.


berk denkel:

henüz sakatlığını tam olarak atlatamadığından, maça sonradan okan kayabaşoğlunun yerine dahil oldu. hiç alışık olmadığı bir mevki olmasına rağmen, savunmanın göbeğinde harikaydı, rakip forvetleri harika bir şekilde geri püskürttü. savunmada ki muhteşem oyununun yanında bir de asist yaptı. maç puanı 5.

mahmut can isal:

maçın son bölümünde taylan önemci'nin yerine oyuna dahil oldu. takımının savunma gücünü inanılmaz arttırdı. o oyuna girdikten sonra rakip atakları neredeyse sıfıra indi. kaptan oyunda olduğu bölümde görevini layığıyla yerine getirdi ve bir de asist yaptı. maç puanı 5.

goller: alperen 6, faruk 3, taylan 2, murat 1.

Hiç yorum yok: