10 Mayıs 2009 Pazar

10 mayıs 2009 ipatinga sk-velvele fc maçı

daha önce size ipatinga'nın turnuvanın en büyük favorisi olduğunu söylediğim zaman,bana atılan maillerde kimi zaman hakarete varan boyutlarda sert eleştiriler aldım.ben takımımın sahada göstereceği başarıdan emindim ve hala bu iddiamın arkasındayım.zaten bugün oynanan maç da size az çok fikir vermiştir sevgili ifcofc takipçileri.


isk maça kalede ömer faruk,savunmada okan,onun önünde kanatlara yayılan bir biçimde murat ve taylan,ofansa yönelik olarak ise alperen ve faruk altılısıyla çıktı.isk maçın ilk düdüğüyle birlikte(maçın bir hakemi ve o hakemin çalabildiği bir düdüğü vardı) ipatinga oyunu rakip yarı alana yıkmaya başladı.bu baskı kısa sürede ilk golü getirdi ve ipatinga 1-0 önce geçti.bu golden kısa bir süre sonra bir karambolde,faul kokan bir pozisyonda velvele skora eşitliği getirse de,ipatinga golün şokunu kısa sürede atlatıp skoru rahat bir şekilde 3-1 e getirdi.maç bu skordayken velvele'nin bir atağında muhteşem bir kurtarış yapan kaleci ömer,bu kurtarıştan sonra çok talihsiz bir sakatlık yaşadı.ömer bu sakatlığa rağmen maç sonuna kadar kalesini korumaya devam etti.bu dakikadan sonra devrenin son bölümüne kadar ipatinga'nın maçta mutlak bir hakimiyeti vardı.ilk yarının son 5 dakikasına girilirken skor 6-1e geldi.bu dakikalarda kısa süreli bir bocalama yaşayan ipatinga sk,kalesinde talihsiz iki talihsiz gol gördü ve devreye 6-3 önde girdi.


isk,ilk yarının sonunda yaşadığı bocalamanın etkisinden rahatça kurtuldu ve ikinci devreye fırtına gibi başladı.sağlı sollu ataklarla rakip kaleye yüklenen ipatinga bulduğu gollere farkı bir anda arttırdı.ipatinga ikinci yarının ortalarından itibaren maçı çok rahat bir şekilde götürdü.maçın son 15 dakikasında murat ve taylan kenara gelirken mahmut ve berk oyuna dahil oldular.bu ikili oyuna girdikten sonra birkaç gol daha bulan ipatinga maçın rahatlığıyla gevşeyen savunması sebebiyle kalesinde 3 gol daha gördü ve maç 19-6 ipatinga'nın üstünlüğüyle sona erdi.


ömer faruk ertekin:

maça çok iyi başladı skor 0-0 ken iki önemli kurtarış yaptı.maç 3-1 devam ederken yaptığı muhteşem bir kurtarıştan sonra çok talihsiz bir sakatlık yaşadı.maç sonuna kadar ağrılarla oynadı ancak kalesini bırakmadı.harika bir performans sergiledi,yediği 6 golün 5 ini sakatken,bu 5 golün 2 sini ise maç koptuktan sonra yedi.son dakikalarda yerde yatarken bile kurtarışlar yaparak dosta güven düşmana korku verdi.sakatlığından dolayı takımın kutlama yemeğine katılamadı.kendisine geçmiş olsun diyoruz.maç puanı 5.


okan kayabaşoğlu:

savunmanın göbeğinde çok etkiliydi.rakip atakları hep onun ayaklarında son buldu.ileri çıkışlarında atakları iyi organize etti.savunmadan ileriye dağıttığı toplarla forvetleri destekledi.maçın başlarında üst üste yaşadığı iki sakatlıkla(birinde hakemin es geçtiği penaltı vardı) ilk yarının sonlarına doğru problem yaşasa da,takımı için 60 dakika büyük bir özveriyle mücadele sergiledi.kulağının sakarya için gelecek iyi haberlerde olması maç konsantrasyonunu kimi zaman düşürse de,sahanın en iyilerindendi ve bu iyi oyununu iki golle süsledi.kendisine geçmiş olsun diyoruz.(hem sakatlığı hem kardeş takım sakarya açısından yaşadığı üzüntü dolayısıyla).maç puanı 5.

murat mustafa yüksel:

savunmanın sağ ön kısmında oyundan çıkana kadar hatasızdı.rakip takım oyuncuları atağa çıkmak isterken,hep önce onunla karşılaşmak zorundaydı.ipatinga'nın şerefli kaptanlık bandını kolunda hakederek taşıdı.hücuma çıkışlarında birçok asist yaptı.takım arkadaşları ileri çıkarken onun savunmada olduğunu bilerek daha rahat çıktılar.maç puanı 5.

taylan önemci:

güzel oyununu bir de golle süsledi.savunmanın sol ön kısmında akciğerlerinde yaşadığı soruna rağmen oyundan çıkana kadar bitmeyen bir enerjiyle oynadı.ilk yarının sonlarında akciğerlerinde ki sorun onu çok fazla zorlasa da o saha da kalıp takımı için savaşmayı tercih etti.hem hücumda hem savunmada çok etkili oynadı.kanat akınlarında birçok asist yaptı. maç puanı 5.

alperen ülker:

takımla birlikte çıktığı ilk maç olmasına rağmen uyum sorunu yaşamadı ve hücumda muhteşemdi.takımın skor yükünü çeken isimlerdendi.ipatinga'ya yakışan bir oyuncu olduğunu gösterdi.attığı ve attırdığı gollerle bu takım için önemli bir oyuncu olduğunu belli etti.7 golle takımın en golcü iki isminden biriydi.bu 7 gole rağmen hiç bencil oynamadı ve birçok ta asist yaptı.ofansta ki güzel oyununun yanında defansa da katkısı çok iyiydi.maç puanı 5.

faruk daşkaya:

herkesin bildiği yeteneğini bu maçta da gösterdi.partnerinin güzel oyununa ayak uydurmayı bildi.takımın gülen yüzü olmayı sürdürdü.7 güzel gol attı.sık sık savunmaya gelip top çıkardı döndü ilerde asist yaptı yeri geldi son adam olarak top kesti.tek kelimeyle kusursuzdu.takımın geleceğine yapılan en önemli yatırımlardan biri olduğunu kanıtladı.alkışı haketti.maç puanı 5.

berk denkel:

aşiy maçında yaşadığı sakatlıktan dolayı bu maça yedek başladı.sahada kaldığı kısa süre içinde seyircilere keyif veren çalımlar attı.savunmadan top çıkardı,ilerde top dağıttı,sakatlığına rağmen çok iyi oynadı.sağlıklı bir berk denkel'in,takıma çok faydalı olabileceğini gösterdi ve bu güzel oyununu güzel bir golle süsledi.maç puanı 5.

mahmut can isal:

aşiy maçında olduğu gibi bu maça da sonradan dahil oldu.saha da kaldığı kısa sürede savunma için elinden geleni yaptı.takım arkadaşlarının yardımıyla bir adet gol de attı.ilerleyen yıllarda takımın savunmasında önemli bir isim olacağının sinyallerini verdi.maç puanı 5.

goller:faruk 7,alperen 7,okan 2,taylan 1,berk 1,mahmut 1.

oyuncularımı bu muhteşem galibiyetten dolayı kutlarım.

büyük şef
ipatinga sk teknik direktörü.

4 yorum:

damarlı dedi ki...

ipatinga üzerine oynanan oyunlara rağmen helal olsun diyorum. ben maçı izleyemedim ama yazıyı okuyunca izlemiş kadar oldum. tebrikler çocuklar. kalbimiz sizinle.

damarlı dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Orangensaft dedi ki...

sağolasın damarlı desteğini bilmek bizim için onur verici.

getAfe dedi ki...

ben maçı izledim. bütün rakiplerine korku salan Ipatinga SK için duyduğuma göre Ipatinga Futebol Clube teklif yapacakmış ve bu yetenekli gençleri takıma kazandırmayı planlıyormuş. Allah yolunuzu açık etsin dostlar.